Photoshop – Jak si usnadnit a zrychlit práci aplikováním různých akcí
13.11.2016
Photoshop – Efektní animace ve statickém snímku – Cinemagraf
26.11.2016
Ukázat vše

Photoshop – Jak vytvořit reálný odraz na vodní hladině

Odraz na vodní hladině, to je téma o kterém je publikovaný videotutoriál na kanále dtpko YouTube. Vy co naše videa sledujete pravidelně víte, že nepůjde o aplikování hotového efektu, ale opět si vše komplet vytvoříme v jednotlivých krocích. 

 

– reklama Google Adsense –


Efekty paprsků slunce, volumetrické světlo, různé odlesky a odrazy, jsou ve Photoshopu vždy působivé a zajímavé efekty. V minulých tutoriálech jsme si několik podobných efektů ukázali, například sun rays efekt zde.

V dnešním tutoriálu na kanálu dtpko Youtube najdete tutoriál, kde vytvoříme celkem reálný efekt zrcadlení. Základ tohoto efektu tvoří zduplikování a zrcadlení vrstvy, na kterou následně aplikujeme rozostření a pro lepší efekt a pocit zvlněné hladiny i displace mapu aplikovanou efektem „přestavět“. Jak reálně tento efekt vypadá můžete posoudit sami.

Pro ty z vás, pro které by přeci jen ta část, kde tvoříme displace mapu byla složitější, dáváme tuto mapu z tutoriálu kde stažení v tomto článku a na Youtube můžete také stáhnout z popisku videa.Pokud vás naše pozvánka na tento tutoriál zaujala, budeme rádi za shlédnutí videa, popřípadě za váš názor, zlepšení, nebo třeba LIKE či ODBĚR.

 
– reklama Google Adsense –


– reklama Sklik –


dtpko.cz
dtpko.cz
Snahou portálu dtpko.cz je vytvářet takový obsah, který není jen odborný. Snažím se zde publikovat články i pro pobavení a inspiraci. Portál dtpko.cz byl založen roku 2013. redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *