Photoshop – Barevné tónování fotografií do barev známých filmů
2.3.2018
Photoshop – efektivní deformace textů do perspektivy
11.5.2018
Ukázat vše

Photoshop – Jak udělat z denní fotografie noční foto

Ne vždy se nám podaří nějaké oblíbené místo vyfotit za tmy a možná by se mohla hodit technika, kterou si ukážeme ve videu v tomto článku. Tento postup má jediný cíl, vytvořit z jakékoli denní fotografie noční snímek. 

 

– reklama Google Adsense –


Když jsem se pouštěl do tohoto videa, trošku jsem se obával, že to na kanálu dtpko Yotoube schytám. Jednak video je celkem dlouhé (skoro 22 minut) a také proto, že jsem se rozhodl lehce pozměnit dosud publikovaný formát videí. Zásadní rozdíl je v tom, že u dříve publikovaných videí byl střih v Adobe Premiére můj „největší přítel“ a všechna přeřeknutí, kurzorové přehmaty a jiné nedokonalosti byly maskovány minimalistickým střihovým uměním.

Zrovna před měsícem, když mi přišel od jedné starší paní e-mail, kde mi děkovala za tutoriály a obdivovala, jak bez přeřeknutí zvládnu celá videa, jsem se nejdříve dost zasmál a pak slušně zčervenal 🙂 Je na čase trénovat a důvod není nijak složitý, jen jsem si v podstatě LIVE vyzkoušel udělat tutoriál na „jeden zátah“, takže všechny nedokonalosti popsané výše jsem tam ponechal.

Hlavním důvodem je moje příprava na spuštění LIVE streamů na kanálu dtpko.cz a zde se prostě mluvení bez střihu tak trochu očekává. K mému překvapení má video největší procento celkového shlédnutí ze všech nejdelších videí na kanálu, což jsem opravdu rád a díky 🙂původní fotografie

Upravená fotografie z tutoriálu

 

Tak a teď už krátce k videu. Na fotografii nejprve aplikujeme filtr „DAY to NIGHT“ a ukážeme si, jak pomocí upravené vrstvy původní fotografie rozsvítit jednotlivá místa ve fotografii. Zajímavým postupem v tomto videu bude přesné umístění světelného zdroje dle souřadnic obrazových bodů. Takže nás bude čekat převážně práce v maskách a kromě drobných filtrů z Photoshopu nám dost pomůže hlavně vlastní fantazie.
 
– reklama Google Adsense –


– reklama Sklik –


dtpko.cz
dtpko.cz
Snahou portálu dtpko.cz je vytvářet takový obsah, který není jen odborný. Snažím se zde publikovat články i pro pobavení a inspiraci. Portál dtpko.cz byl založen roku 2013. redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *