Photoshop – Textové efekty – 2. díl Karbonový efekt
29.5.2016
Indesign – Jak vytvořit Polaroid snímek jako efekt pro fotografie
12.6.2016
Ukázat vše

Indesign – Jak vytvořit efekt dlouhého stínu

Náš miniseriál o efektování písma není už jen o efektech v Adobe Photoshop, a proto dnes již podruhé odběhneme k Indesignu a ukážeme si, jak vytvořit efekt dlouhého stínu u kteréhokoli nápisu.

 

– reklama Google Adsense –


Možná jsme se u tématu o efektech zastavili trošku déle, než jsme původně plánovali, ale už článkem o rozostřeném editovatelném textu v Indesignu zde jsme náš miniseriál nenápadně rozšířili i o Adobe Indesign. Věříme, že i dnešní efekt, který si ukážeme, bude pro vás zajímavý.

V našem dnešním videotutoriálu uvidíte, jak vytvořit textové vrstvě pomocí zrcadlení a efektu přechodového prolnutí + nastavení volby textu na cestě – efekt dlouhého stínu. Možná se někomu tento efekt bude zdát trošku „Old school“, ale myslím si, že svoje uplatnění rozhodně najde a určité kouzlo mu nejde upřít :-).

Postup v tomto videu se dá navíc až do času 4:05 bez problémů využít i jako efektní zrcadlení jakéhokoli textového nápisu. Pokud vás tedy zajímá jak tento efekt v Indesignu vytvořit, po shlédnutí videa s celkovým časem 6:00 minut, budete vědět jak na to…


– reklama Google Adsense –


– reklama Sklik –


dtpko.cz
dtpko.cz
Snahou portálu dtpko.cz je vytvářet takový obsah, který není jen odborný. Snažím se zde publikovat články i pro pobavení a inspiraci. Portál dtpko.cz byl založen roku 2013. redakce@dtpko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *